Ads 468x60px

Labels

Nico Rosberg pobijedio na VN Velike Britanije

Nico Rosberg pobijedio je na VN Velike Britanije.

Na startu Nico Rosberg loše starta i Mark Webber loše starta. Sebastian Vettel je drugi. Felipe Massa je poput metka zaobišao nekoliko bolida te došao na 6. mjesto.

U 8. krugu Lewisu Hamiltonu puca guma, da bi kasnije se to isto dogodilo Felipeu Massi i Jeanu-Ericu Vergneu. Riječ je o stražnjoj lijevoj gumi.

Nakon toga izašao je Saefty Car. Vettel je bio prvi, Rosberg drugi, a Adrian Sutil držao je sedmo mjesto.

Sebastianu Vettelu je u 41. krugu pokvario bolid i Nico Rosberg je došao na vodeću poziciju.

U međuvremenu promjene guma u boksevima donijele su promjene u poretku. Tako je Nico Rosberg na kraju završio kao prvi. Drugi je bio Mark Webber koji je unatoč lošem startu se uspio probiti na 2. mjesto. Treći je bio Fernando Alonso. On se tijekom utrke najviše borio sa Lotusima Kimija Raikkonena i Romaina Grosjeana.

Četvrti je Kimi Raikkonen koji je vjerojatno najveći gubitnik zbog ulazaka u bokseve. On nije ušao u boks i nije uspio obraniti svoju tada drugu poziciju. Peti je Lewis Hamilton. On je nakon puknuća gume pao s 1. mjesta među zadnje, ali se uspio probiti do pete pozicije. Šesti je bio Felipe Massa kojemu je isto pukla guma. Nakon perfektnog starta pao je na zadnju poziciju i Saefty Car mu je pomogao da smanji zaostatak.

Sedmo mjesto osvojio je Adrian Sutil. On je u prvom dijelu utrke držao se vodeće četvorke, ali je pao u nastavku jer nije mogao izdržati tempo vodećih i na kraju je završio sedmi.

Osmi je Daniel Ricciardo koji potvrđuje svoju prisutnost u top 10 tijekom cijelog vikenda.

Deveti je Paul di Resta koji je zbog prelaganog bolida startao sa 21. 22. je startao van der Garde zbog kazne od 10 mjesta.

I najbolju desetorku kompletirao je Nico Hulkenberg koji je tako prekinio crnu seriju Saubera bez bodova.

McLaren je ponovno ostao bez bodova. Jenson Button je završio tek 13., a Sergio Perez je odustao.