Ads 468x60px

Labels

Kimi Raikkonen je pobijedio na VN Abu Dhabija

Kimi Raikkonen je pobijedio na uzbudljivoj utrci u Abu Dhabiju. Lewis Hamilton je jučer osvojio pole position, a Sebastian Vettel je kažnjen i startao je iz boksa.

Na startu Lewis Hamilton ostaje prvi, Mark Webber starta loše i prolaze ga Kimi Raikkonen i Pastor Maldonado. Poredak je izgledao ovako: Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen, Pastor Maldonado, Mark Webber, Fernando Alonso.

Već u 1. krugu sudarili su se Grosjean i Rosberg pa Senna i Hulkenberg. Nico Hulkenberg je odustao nakon toga sudara. Zatim Fernando Alonso prolazi Marka Webbera. U 9. krugu se zbio strašan  sudar između Karthikeyana i Rosberga nakon kojega obojica odustaju. Tada prvi puta izlazi sigurnosni automobil. Sebastian Vettel se tada vozio na 13. mjestu kada se umalo sudario s Danielom Ricciardom. Ušao je u boks i promijenio gume i prednje krilo.

U 20. -om krugu Lewis Hamilton odustaje zbog kvara, a vodstvo preuzima Kimi Raikkonen. U 23. krugu su se Maldonado i Webber dodirnuli nakon kojega se Webber izvrtio. Ubrzo nakon toga su se dodirnuli Webber i Massa. Tada se Massa izvrtio.

Od 29. - 32. kruga bila je serija ulazaka u boks. Slično kao i u Indiji u Abu Dhabiju su se gume slabo trošile pa je bio dovoljan samo jedan ulazak u boks.

U 39. -om krugu mogli smo vidjeti veliku borbu između Di Reste, Grosjeana, Pereza i Webbera. Na kraju je sve završilo sudarom u kojemu Grosjean i i Webber odustaju, a Perez dobiva kaznu 10 sekundi u boksu. Zbog tog sudara izašao je ponovo sigurnosni automobil.

Najviše profita od sigurnosnog automobila imao je Sebasian Vettel koji je krug ranije otišao u boks i vratio se s novim gumama.

U 52. krugu Sebastian Vettel prolazi Jensona Buttona i uzima 3. mjesto.

Promjena pri vrhu nije bilo. Prvo mjesto uzeo je Kimi Raikkonen, a drugo Fernando Alonso.