Ads 468x60px

Labels

Kimi Raikkonen pobijedio na VN Australije

U prvoj utrci sezone, na VN Australije pobijedio je Kimi Raikkonen. Taktika od dva ulaska u boks omogućila su Lotusovom vozaču koji je startao sa 7. mjesta.

Na startu je Sebastian Vettel odjurio naprijed, a iza njega su bili Felipe Massa, Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Kimi Raikkonen. Mark Webber je loše startao i pao na 7. mjesto.

Lewis Hamilton se prvih nekoliko krugova držao sa dva Ferrarija, a kasnije je izgubio mjesto od njih. Nico Rosberg, momčadski kolega Lewisa Hamiltona je odustao zbog problema na bolidu u 26. krugu.

Pastor Maldonado se izvrtio krug prije i završio u pijesku na prvom zavoju i morao je odustati. Njegov momčadski kolega, debitant Valtteri Bottas utrku je završio na 14. mjestu.

Ulasci u boks počeli su u 7. krugu. Ubrzo su svi počeli ulaziti u boks, a Kimi Raikkonen je ušao u 9. krugu. Drugi ulasci u boks počeli su između 21. i 23. kruga. Treći ulasci u boks su bili između 37. i 43. kruga.

Posebno dobru utrku odvozio je povratnik Adrian Sutil koji se borio s vodećima, ali ulazak u boks ga je koštao dobrog plasmana i na kraju je završio 7.

Nico Hulkenberg nije startao u utrci zbog problema sa sistemom dovoda goriva na njegovom bolidu.
Još je odustao i Daniel Ricciardo u 40. krugu.

Debitanti su obilježili svoj prvi nastup u formuli 1. Esteban Gutierrez bio je 13., Valtteri Bottas 14., Jules Bianchi je bio 15., Max Chilton 17. i Giedo van der Garde 18.